Project Description

Çekmeköy Patent

Tescil belgeleri sizlere ulaşana dek ve ulaştığı ardından ürünlerinizin patentlerinizin yıllık ödemeleri dahil olan harç ücretlerinin takibi ile ve marka tescil işlemlerinde ise yapılan ve talep olduğunuz tescil işi ve tasarım tescil işlemlerinize benzeri müracaatların bilgilendirmesi tarafımızca sağlanıp, siz değerli müşterilerimize yazılı ve sözlü olarak bilgilendirme yapmaktayız. İşimizin öneminin farkında olup yaptığımız işin hizmetini en iyi şekilde vererek, müşterilerimizle saygı ve güvene dayanan bir bağ kurmaktayız.

Çekmeköy Tarihi

Çekmeköy Patent, 1994 senesi içerisinden beri Ümraniye’ye bağlı beldesi belediyelerinden biriydi. Ancak 22 Mart 2008 tarihinde ve 26824 sayılı Resmi Gazete ’de yayınlanan bu  5747 Sayılı Kanun ile ilçe vasfı kazandı. 29 Mart 2009 tarihli seçim de İstanbul’un en  yeni ilçeleri arasına girdi. Çekmeköy ilçe olunca önce ilk kademe belediyesi olarak hizmet veren Alemdağ ilçesi, Taşdelen ve Ömerli’nin bu tüzel kişilikleri de sona erdirilip yeni ilçeye dâhil edildi. Çekmeköy, 17 mahallesi ve 4 köyünden meydana gelen büyük bir ilçe haline geldi. Alemdağ, Aydınlar, Çamlık, Çatalmeşe gibi Cumhuriyet, Ekşioğlu ili, Güngören, Hamidiye, Kirazlıdere, Mehmet Akif, Merkez, Mimar Sinan, Nişantepe, Ömerli, Soğukpınar, Sultançiftliği ve Taşdelen mahallelerinden oluşan Çekmeköy beldesi artık Reşadiye, Hüseyinli, Sırapınar ve Koçullu diye 4 köyü de bulunuyor.

Coğrafi Çekmeköy

Coğrafi bilgisi olarak Çekmeköy beldesi, İstanbul’un Anadolu yaka tarafında Alemdağ ormanlarının da bulunması güney batı kesiminde yer edinen Keçiağılı Tepesi yamaçlarında kurulu. Denizden yüksekliği 100 metre bulunan ilçe, 48,08 kilometrekarelik bir alana sahiptir. Nüfusu ise 2011 senesinde olan sayımda genele göre 183 bin 13 kişidir. Çekmeköy Patent kuzeybatısında Beykoz, kuzeydoğusunda Şile, güneybatısında Ümraniye, güneydoğusunda ise Sancaktepe ilçeleri yer alır. Çekmeköy beldesi ve civarı sayesinde Akdeniz ve Karadeniz mevsim iklimlerinin geçiş bölgesinde bulunduğu için ılıman bir iklime sahiptir. Yazlar sıcak ve kurak klasik iklim, kışlar ise genellikle ılık ve yağışlı geçer. Ancak yüksek derece de nem yüzünden sıcaklar daha sıcak, soğuklar daha soğuk hissedilir. Haziran en sıcak, Ocak en soğuk aylardır. İlçede yaşanan en uzun mevsim ise sonbahardır.