Project Description

Ataşehir Patent

İstanbul’da Türkiye genelinde 5000’e yakın müvekkiline sınai mülkiyet hakları hususunda yurt içi ve yurt dışında hizmet veren ve her geçen gün uzak görüşlülüğünü genişleterek dürüst, ilkeli ve insana güvene dayalı işbirliği içerisinde daha iyi hizmet verebilmek için çalışmaktadır. Dış ve iç patent günümüz koşullarına uygun olarak daha farklı, hızlı ve fiyat politikasıyla sektöründe ilk sıralarda yer almaktadır. Fikri sinai mülkiyet hakların yüzde yüz Müşteri Memnun olması adı altında hizmet anlayışı ile koruma altına alınmasına da katkıda bulunmaktadır.

Patent ne kadar kazandırıyor?

Ataşehir patent Post-itler ve kola kutusundaki açma halkası gibi buluşların ve diğer gündelik hayatta karşımıza çıkan birçok yenilik ve geliştirmelerin patentle koruma altına alınarak, buluş sahiplerine milyonlarca lira kazandırdığını biliyor musunuz? Araştırma ve geliştirme faaliyetleriniz sırasında bulduğunuz ve bulunan yenilikler, Patent belgesi sayesinde koruma altına alarak, 3. kişilerin kullanmasına engel olabilirsiniz, kendinize rakipsiz bir pazar oluşturabilir ya da yaptığınız teknik geliştirme sonucu aldığınız patent belgesini lisans yolu ile kiralayabilir, yeni bir gelir kaynağı oluşturabilirsiniz. Rekabet üstünlüğü kazandıran entelektüel sermayenize ve değerlerinize sahip çıkma konusunda biz sizin hep yanınızdayız.

Buluş Sahibi

Bir buluş olması ve onun patent kazanması için buluşun sahibine devlet tarafından verilen bir patent, buluş sahibinin izni olmadan ve izinsiz başka kişilerin buluşu üretmesini, kullanmasını hatta satmasını belirli bir süre zarfı boyunca engelleme hakkını vermektedir. Patentli bir buluş; tıpkı işle ilgili alınıp, satılabilen, kiralanıp, kiraya verilebilen diğer mallar gibi buluş sahibinin de mülkiyeti haline gelir. Patentleri  alınan buluşların sahiplerinin ülkeler için hak sahipliği doğurur. Türkiye’de alınmış bir patent, sadece Ataşehir Patent Türkiye içinde sahibine hak sağlamaktadır ve patentli ürünleri başkalarının Türkiye’ye ithal etmesi durumunda, hak sahibine ithali durdurma hakkı verir. Patent vekilleri olası buluşlarınız için yurtiçi ve yurtdışında patent ve faydalı model başvurularınızı hazırlamakta ve gerekli durumlarda teknik çizimlerini oluşturmaktayız. Bilim Patent, müvekkillerinin patent görüşlerini yönetmekte, patent araştırma ve inceleme raporlarını değerlendirmekte, itirazlara cevap hazırlamakta ve senelik ücretlerin takibini yapmaktadır.